Barum

Barum – Jsme oficiálními prodejci značky Barum!!!

Pneu za bezkonkurenční ceny naleznete na našem eshopu www.pneukozelsky.cz

Od výrobce obuvi k největší výrobě osobních pneumatik v Evropě

Za více než 70-ti letou tradici výroby pneumatik na Zlínsku se původně malá dílna na výrobu pneu proměnila v největší výrobní jednotku osobních pneumatik v Evropě. V následujícím přehledu se můžete seznámit s jednotlivými vývojovými stádii.

1924 –  Baťa zakládá výrobu obuvi ve Zlíně.

1931 –  Díky zvyšujícím se nákladům na pořepravu obuvi po železnici se Baťa rozhodl přepravovat zboží pomocí nákladní dopravy. Problém byl s pneumatikami, které byly nízké kvality a často docházelo k defektům. Baťa se rozhodl založit vlastní výrobu pneumatik ve své továrně.

1932 –  První pneumatiky značky Baťa byly obuty na cestu Zlín – Luhačovice.

1934 –  Výroba pneumatik Baťa se rozšiřije jak do množství, tak i do rozměrové škály. Pneumatiky Baťa postupně vytláčí konkurenční produkty z Československa.

1945 – 3 největší výrobci pneumatik vytvořili pro zjednodušení exportní politiky společnou značku pro své produkty. Pro novou značku byla použita počáteční písmena názvů firem Bata Zlin,Rubena a Matador. Novou značkou BARUM byly následně označovány výrobky všech tří výrobců.

1953 – Je založen samostatný národní podnik na výrobu pneumatik.

1966 – Kapacita výroby v areálu bývalých Baťových závodů je omezena a je rozhodnuto o výstavbě nového výrobního závodu v nedalekých Otrokovicích.

1967 – Je vyrobena první radiální pneumatika Barum.

1972 – Proběhlo slavnostní otevření nové pneumatikárny v Otrokovicích. Hlavní část výroby pneumatik Barum byla převedena ze Zlína do Otrokovic.

1990 – Název podniku byl změněn na „Barum a.s. Otrokovice“.

1992 – Barum podepsal s německým koncernem Continental AG smlouvu o Joint-Venture.

1993 – 1. března byl založen společný podnik Barum Continental spol. s r.o.. Barum se stává součástí koncernu Continental.

Dnes Proces velkých investic do výrobního závodu v Otrokovicích umožnil nárust produktivity práce. V souladu s koncernovou strategií rostla kapacita i kvalita výroby. Barum Continental spol. s r.o. získal nejvyšší stupeň hodnocení kvality a současně se stal největší výrobní jednotkou na výrobu osobních pneumatik v Evropě.

 

Zdroj: www.barum-online.com

Back to top